Rather have a custom PC?
Request your free quote for a custom build tailored to your budget, games and wishes.
Order the Gamegear i9-5080 Diamond Game Pc at GameGear - your Belgian gaming specialist. Fast delivery, professionally built. Fast delivery in Belgium.
Specifications
| Algemeen | |
|---|---|
| Brand | Gamegear |
| Chair Main Color | Zwart |
| Beschikbaarheid | 2-5 werkdagen |
| Specificaties | |
|---|---|
| Processorfabrikant | Intel |
| CPU Model | Intel Core Ultra 9 285K |
| CPU Cooling | Air Cooler |
| Memory (RAM) | 64 GB DDR5 6000Mhz |
| Motherboard Chipset | Z890 Gaming Wifi Moederbord |
| Totale Opslagruimte | 2000 GB |
| Power Supply (PSU) | 1000W Platinum |
| PC Case | Fractal design Epoch |
| Wifi | WiFi 6E |
| PC RGB | No |
| All | |
|---|---|
| Garantie | 2 jaar |
| Others | |
|---|---|
| Operating System | Windows 11 Pro, No OS |
| Extra Storage | No extra storage, 1TB NVMe SSD, 2TB NVMe SSD |
| Nvidia Grafische Kaart | Nvidia RTX 5080 16GB |





